Menu

TEST

Archiwa

„Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero” – Magdalena Rittenhouse

Historia dużych miast potrafi być pasjonująca. Jeśli dodatkowo należą one do najbardziej znanych na świecie, wtedy jeszcze bardziej staje się interesująca. Z pewnością za taką też uznają czytelnicy książkę Magdaleny Rittenhouse, pod tytułem „Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero”.

Nowy Jork jest miastem, które rokrocznie odwiedzają tysiące turystów. Znajduje się tu bardzo dużo zabytków, a przede wszystkim jest to miasto  tętniące życiem, które posiada wiele atrakcji. Oprócz tego, to miasto z długą historią, która jest bardzo barwna. Właśnie na takich najciekawszych aspektach historii tego miasta skupia się autorka w swojej książce. Wiele wydarzeń z historii tego miasta jest naprawdę interesujących, chociażby sam fakt, że tereny pod miasto zostały kupione od Indian za kilka paciorków. Takich historii jest naprawdę dużo i wpływają one na cały obraz Nowego Jorku. Autorka wędruje po mieście, przekazując ciekawe informacje dotyczące historii danego miejsca. Oprócz tego przenosi się w czasie, wyszukując różne sytuacje, jakie w danym miejscu się wydarzyły.

Każdy czytelnik będzie usatysfakcjonowany wędrówką po Nowym Jorku odbytą z autorką Magdaleną Rittenhouse. Książka jest napisana w naprawdę interesujący sposób i jest wartościową lekturą, którą warto polecić. Każdy czytelnik, który lubi czerpać przyjemność z lektury oraz dowiedzieć się z książki czegoś naprawdę interesującego o otaczającym świecie, to z pewnością wysoko oceni tę książkę.

Copyright (c) 2012.