Menu

TEST

Archiwa

„Nowy alfabet mafii. Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej” – Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski

Działalność przestępcza jest tłem dla wielu powieści sensacyjnych. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak wiele z tego o czym czytamy w stworzonej przez autorów fikcji literackiej, dzieje się w naszej rzeczywistości, tuż obok nas.

Dzięki książce Ewy Ornackiej oraz Piotra Pytlakowskiego można poznać ciemną stronę otaczającej nas rzeczywistości. „Nowy alfabet mafii. Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej” to książka wprowadzająca w świat polskiej mafii. Książka przedstawia głównych bohaterów mafii, którzy rządzili naszym światem przestępczym. Znajdują się tu informacje o Pruszkowie i Wołominie, jak również opowieści osób tworzących mafię. Opowieści te są skonfrontowane z tym, co udało się ustalić policji i prokuraturze, dlatego też zderzenie tych dwóch światów jest naprawdę interesujące.

Książka ta jest doskonałą lekturą, choć jej tematyka do najlżejszych nie należy. Czyta się ją za to bardzo szybko, a to dzięki przywołaniu wielu wypowiedzi znanych ludzi. Książka zdecydowanie zalicza się do grona polecanych i którym warto poświęcić swoją uwagę.

Copyright (c) 2012.