Menu

TEST

Archiwa

„Nocne zwierzęta” – Patrycja Pustkowiak

Literatura nie raz zajmowała się upadkiem moralnym człowieka i po raz kolejny można podejść do tego tematu, sięgając po książkę „Nocne zwierzęta” autorstwa Patrycji  Pustkowiak.

Książka ujawnia prawdziwe nocne życie singli, których wykreowały dzisiejsze media na barwne postacie. Nic bardziej mylnego, co ukazuje książka „Nocne zwierzęta”. Jest to książka ukazująca nic innego, jak postępujący upadek młodej kobiety, która baluje przez trzy dni z rzędu, a jej bytność w warszawskich pubach i klubach, zakończy się morderstwem. Zaletą książki jest dobry humor, choć momentami może być zatrważający i nie spodoba się każdemu czytelnikowi. Z książki wyłania się zepsuty świat konsumpcji, w który dajemy się wciągnąć mediom. „Nocne zwierzęta” to całkiem udana satyra na świat singli  i życia bez uczuć wyższych. Jako powieść ukazująca kobietę uwikłaną w uzależnienie, to próba raczej średnio udana, ponieważ dogłębnie nie porusza tego tematu, ani go nie analizuje.

Książka Patrycji Pustkowiak to raczej udany debiut, w którym autorka pokazała, że potrafi z humorem podejść do trudnych tematów. Jest to próba przedstawienia kobiety uwikłanej w nałogi, która poddaje się wielkomiejskiemu trybowi życia i w zasadzie nic więcej z tej historii nie wynika, a mogłaby mieć drugie dno – psychologiczne.

Copyright (c) 2012.