Menu

TEST

Archiwa

„Niezwykła podróż Pomponiusza Flatusa” – Eduardo Mendoza

Osadzenie fabuły w starożytnych czasach to nic nowego w literaturze, ale uczynienie ze Świętej Rodziny głównych bohaterów kryminału, to już spore nowatorstwo, z którym można się zapoznać czytając „Niezwykłą podróż Pomponiusza Flatusa” autorstwa Eduarda Mendozy.

Fabuła książki toczy się w Nazarecie, gdzie to dochodzi do morderstwa bogacza. Głównym podejrzanym jest Józef cieśla, któremu grozi poważna kara. Aby uchronić przed nią Józefa, Jezus zleca rozwiązanie tej zagadki Pomponiuszowi Flatusowi, który nie tylko jest detektywem, ale też i filozofem i doskonałym mówcą. Te cechy okażą się bardzo przydatne. Cała książka jest bardzo przyjemną lekturą, tym bardziej że spaja ona wiele nurtów myślowych oraz łączy ze sobą wiele przekonań religijnych, tworząc tym samym jednolity i przyjazny obraz świata.

Książka ta to pewnego rodzaju zabawa z czytelnikiem, która ma go doprowadzić do stwierdzenia, że wywodzimy się z wielkich kultur starożytnych, z których nadal bardzo wiele czerpiemy. Jest to z pewnością ciekawa lektura, chociażby przez sam fakt uczynienia bohaterami kryminału Jezusa i Świętej Rodziny.

Copyright (c) 2012.