Menu

TEST

Archiwa

„Nie żałuję niczego” – Carly Fiorina

Książki autobiograficzne to doskonała lektura, która bardzo często należy do najbardziej pouczających i pozwalających zdystansować się z własnymi problemami. Patrząc na życie innych można ochłonąć i spokojnie spojrzeć na swój los, a przy tym wyciągnąć wnioski z przeżyć innych. Wśród pouczających i wartościowych autobiografii znajduje się książka pod tytułem „Nie żałuję niczego” Carly Fioriny.

Autorka książki była dyrektorem naczelnym jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie – HP. Przez pięć lat sprawowała tę funkcję, poświęcając się całkowicie firmie. To właściwie ona podniosła tę markę i sprawiła, że na nowo stała się liderem na rynku. Ta książka jednak ukazuje to, że poświęcając się całkowicie czemuś, zawsze trzeba być przygotowanym na zdradę innych, którzy tylko czekają na to, aby przejąć to, co udało się zbudować. Tak właśnie było z Carly Fioriną, która po pięciu latach została zdradzona przez firmę i swoich współpracowników, czyli w efekcie z niej wyrzucona. Pouczające jest to, jak z godnością zachowała się autorka, nadal z szacunkiem traktując firmę, której się tak bardzo poświęciła. Książka ta pełna jest jej wspomnień o zadaniach, jakie wykonywała, sukcesach, wyjazdach służbowych, itd.

„Nie żałuję niczego” to mądra książka, po którą warto sięgnąć, aby wyciągnąć wnioski z doświadczeń innych osób. To także książka o świecie biznesu i o brutalnych zasadach, jakie w nim panują. Jest to opowieść kobiety, która miała ogromną władzę oraz szacunek, bo należała do światowej czołówki. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia.

Copyright (c) 2012.