Menu

TEST

Archiwa

Nagroda Literacka Europy Środkowej „Angelus”

Nagroda ta przyznawana jest wśród autorów z Europy Środkowej, a nominowani do niej mogą być autorzy spośród 21 państw. Zgodnie z zasadami konkursu, jego uczestnikami mogą stać się autorzy, których książki zostaną zgłoszone przez wydawnictwo. Wydawnictwa mają prawo zgłaszania książki autora zagranicznego i jednej książki autora polskiego.

Nagroda Literacka Europy Środkowej „Angelus” to najważniejsza nagroda dla prozatorów, których twórczość jest tłumaczona na język polski. Przyznawana jest ona we Wrocławiu, mieście patronackim, które propaguje dialog pomiędzy różnymi kulturami i prądami umysłowymi. Warunkiem uczestnictwa jest m.in. to, że autor książki porusza w niej tematy bardzo ważne dla współczesności, tematy, które zmuszą czytelnika do refleksji oraz takie, które będą przynosiły wiedzę o innych kulturach, a nawet o świecie.

W tym roku podczas VIII edycji tego konkursu, nagroda trafiła do Oksany Zabużko, ukraińskiej pisarki za książkę „Muzeum porzuconych sekretów”. Do następnej edycji konkursu książki mogą być zgłaszane do 28 lutego 2014 roku.

Copyright (c) 2012.