Menu

TEST

Archiwa

„Na huśtawce emocji” Terri Cheney

Choroba psychiczna to trudne doświadczenie dla otoczenia. Dla chorującego jest to nieustanna walka o to, by choć przez chwilę żyć normalnie. Z relacją osoby chorej można zapoznać się, czytając autobiograficzną książkę Terri Cheney pod tytułem „Na huśtawce emocji”.

Terri Cheney to młoda kobieta, prawnik, która związana była z branżą rozrywkową. Zmagała się latami z depresją dwubiegunową, chorobą, która skutecznie niszczyła jej życie. W książce opisuje epizody depresyjne oraz maniakalne, podczas których wykazywała się nadzwyczajnymi pokładami energii i pozytywnego nastawienia. W książce autorka zwierza się z podejmowanych przez siebie prób samobójczych, pisze także o tym jak w amerykańskich więzieniach są traktowane osoby chore. To też relacja z pobytów w szpitalach psychiatrycznych. Jest to wstrząsająca opowieść o tym, jak trudna jest walka o chwile normalności. To też opowieść o tym, jak trudno jest poradzić sobie z tą chorobą.

„Na huśtawce emocji” to książka, po którą powinny sięgnąć osoby zainteresowane tematyką chorób psychicznych. Pod względem literackim książka na pewno bardziej wymagającym czytelnikom przyniesie rozczarowanie, tym bardziej że także przekład na język polski pozostawia wiele do życzenia. Jest to jednak książka ważna, ze względu na to, że nadal społeczeństwo jest mało wrażliwe na choroby psychiczne i zbyt mało o nich wie.

Copyright (c) 2012.