Menu

TEST

Archiwa

„Mroczny rynek. Hakerzy i nowa mafia” – Misha Glenny

Internet i komputer to dzisiaj niezbędne elementy do życia. Tak naprawdę bez nich nie da się już funkcjonować w społeczeństwie. Jest to duże ułatwienie, ale także i zagrożenie. Szczególnie niebezpieczne może okazać się gdy newralgiczne dane trafią w ręce przestępców.

„Mroczny  rynek. Hakerzy i nowa mafia” to książka Misha Glenny`ego, w której przedstawia w sposób bardzo dokładny zjawisko kradzieży danych. Autor książki przeprowadził wnikliwą analizę społeczności hakerów, którzy kradną dane i sprzedają je na specjalnym internetowym forum. Zbierając dane do książki autor przeprowadził wiele wywiadów, a wśród osób ich udzielających byli cyberpolicjanci, politycy, prawnicy, a nawet udało mu się dotrzeć do hakerów. Cennymi relacjami były również rozmowy z ofiarami hakerów, które dokładnie opowiadają o tym, jak łatwo w dzisiejszych czasach jest stracić swoją tożsamość.

Książka „Mroczny rynek. Hakerzy i nowa mafia” to książka poruszająca bardzo istotny aspekt dzisiejszej rzeczywistości. Im szybciej zdamy sobie sprawę z zagrożenia, jakie niosą nowe technologie i życie w internecie, tym lepiej. Świadomość zagrożenia jest bardzo ważna, ponieważ pozwoli uniknąć szkodliwych dla nas sytuacji.

 

 

Copyright (c) 2012.