Menu

TEST

Archiwa

“Moja walka. Księga pierwsza” – Karl Ove Knausgard

Autobiografia wypełniona tylko szczerym aż do bólu opisem swojego życia nie trafia sie codziennie. Tak naprawdę trafiła się tylko raz, póki co nie ma takiej drugiej. “Moja walka. Księga pierwsza” Karla Ove Knausgarda to książka wzbudzająca wielkie emocje wszędzie tam, gdzie się ukazała. Zdecydowanie można zaliczyć ją do wyjątkowych.

“Moja walka. Księga pierwsza” to powieść autobiograficzna, na którą zdobył się Karl Ove Knausgard. Zdobył się, to dobre określenie, ponieważ książka ta zalicza się do bardzo odważnych, a przy tym szczerych aż do bólu. Dodatkowo jest to książka, w której autor opisuje swoje życie nie ukrywając w tym niemal niczego. Opisy są pełne emocji, które nie zawsze są pozytywne. Tom pierwszy poświęcony jest dzieciństwu i młodości autora. Niestety dzieciństwo nie było zbyt szczęśliwe, gdyż tyranizujący ojciec wprowadzał tylko strach do życia autora. Pokłosiem takiego dzieciństwa okazał się alkoholizm w wieku dojrzałym oraz inne problemy związane z akceptacją siebie. Dodatkowo autor nie oszczędził w swojej książce wydawców i wydawnictw, współpracę z którymi także opisał. Sporo miejsca w książce zajmuje również codzienne zmaganie się z rzeczywistością, obowiązkami domowymi, wypełnianiem ról społecznych oraz pisaniem.

Książka ta zdecydowanie należy do intrygujących i wyróżniających się na tle innych. Warto po nią sięgnąć, aby samemu również chwilę spędzić nad przemyśleniu różnych kwestii związanych z życiem. Książka zawiera trafne spostrzeżenia dotyczące życia, które również mogą dotyczyć naszych codziennych realiów. Z pewnością po lekturze tej książki można nauczyć się szczerości z samym sobą, która ujawnić może to co nas dręczy i co nas cieszy, a na pewno będzie dobrym punktem wyjścia do analizy swojego życia.

Copyright (c) 2012.