Menu

TEST

Archiwa

„Mój brat obalił dyktatora” – Jerzy Haszczyński

Arabska wiosna to wydarzenia z 2010 roku, które zapoczątkowały nowy okres w dziejach narodów arabskich w Północnej Afryce. Przede wszystkim był to czas obalenia dyktatorów oraz wielkiego buntu przeciw panującym porządkom. Książką, która prezentuje wydarzenia z tego okresu, jest reportaż Jerzego Haszczyńskiego pod tytułem „Mój brat obalił dyktatora”.

Reportaż „Mój brat obalił dyktatora” to książka opisująca wydarzenia z zamieszek w krajach arabskich, okrzykniętych przez media jako Arabska Wiosna Ludów. Na książkę składa się 14 reportaży, które autor ułożył tematycznie, ukazujących różne miejsca, wydarzenia, a także opisujących ich podłoża kulturowego i historycznego. Książka ta, to prawdziwy reportaż, który realizuje wszystkie wytyczne gatunku. Dzięki umiejętnemu doborowi rozmówców, autor ukazuje to, co się zmieniło po rewolucji. Doskonale to widać dzięki zestawieniu codziennego życia sprzed tych wydarzeń oraz już po przeprowadzonej rewolucji.

„Mój brat obalił dyktatora” to książka, która w bardzo interesujący sposób przestawia to, co zaszło w krajach arabskich. Nie brakuje tu wyjaśnień o tym, co stało się przyczyną tego zrywu, dzięki czemu można poszerzyć swoją wiedzę o panującej sytuacji na wschodzie. Reportaż ten jest książką po którą warto sięgnąć, ponieważ jest to literatura pokazująca prawdziwy obraz rzeczywistości, która z założenia ma mówić o tym, jak jest w istocie.

 

Copyright (c) 2012.