Menu

TEST

Archiwa

„Modlitwy o deszcz” – Dennis Lehane

Trzymająca w napięciu książka jest lepsza niż nie jeden film, będący horrorem lub thrillerem. Dlatego też każdy, kto sięgnie po pozycję, jaką jest „Modlitwy o deszcz” autorstwa Dennisa Lehane`a na pewno się nie rozczaruje i przeżyje momentami prawdziwy dreszczyk emocji.

Książka ta to opowieść o tym, jak Patrick Kenzi oraz jego asystentka Angela Gennaro, rozwiązują kryminalną zagadkę śmierci Karen Nicholas. Była to dawna klienta detektywa, której zachowanie oraz charakter nie sugerowały skłonności samobójczych. Intrygująca jest tutaj śmierć kobiety, ponieważ detektywa zastanawia, dlaczego ta młoda i pełna życia dziewczyna skoczyła z 26 piętra bostońskiego wieżowca. Zajmując się tą sprawą szybko odkrywa, że jego dawną klientkę nękał stalker, zatruwając jej życie na tyle, że ostatecznością okazał się skok. Detektyw za wszelką cenę dąży do ujęcia psychopaty, który wydaje się być poza prawem.

Książka ta to misternie uknuta intryga, którą rozpracowuje główny bohater, czyli detektyw Patrick Kenzi. Jest to także już piąta część z cyklu książek, które łączy postać tego detektywa. Warto przeczytać je wszystkie, jeśli lubi się połączenie grozy z dobrze skonstruowanym kryminałem.

Copyright (c) 2012.