Menu

TEST

Archiwa

„Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym” – Grażyna Jagielska

Literatura faktu, to odkrywanie innej rzeczywistości, ale rzeczywistości prawdziwej. W podobny sposób można potraktować książkę Grażyny Jagielskiej pt.: „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym.

Książka ta, to szczere wyznania kobiety, która czeka na męża, a raczej na telefon z wiadomością o jego śmierci. To opowieść o radzeniu sobie z życiem u boku stale nieobecnego reportera wojennego, który codziennie naraża się na utratę życia. Ta książka to osobista opowieść Grażyny Jagielskiej o tym, jak nagle musiała podjąć leczenie w klinice stresu bojowego, nie będąc wcale na wojnie. Jest to opowieść o przejmowaniu przez nią kłopotów męża, jego stresów, o jego powrotach do domu i opowieściach o tym, jak uniknął śmierci. Książka ta nie jest żadnym wyrzutem, ani oskarżeniem, to po prostu dojrzała opowieść o próbie zrozumienia zachowań przy jednoczesnym bardzo delikatnym ich opiniowaniu.

„Miłość z kamienia” to naprawdę wciągająca i emocjonująca lektura, z którą warto się zapoznać. Jest prawdziwa i szczera, a to się liczy najbardziej w opowiadaniu o sobie, o swoich przeżyciach, tym bardziej że praktycznie nikt z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudne jest życie u boku reportera wojennego. Książka ta jest pozycją konieczną do przeczytania oraz godną polecenia.

Copyright (c) 2012.