Menu

TEST

Archiwa

„Marzenia i tajemnice” – Danuta Wałęsa

Biografie znanych zawsze budzą spore zainteresowanie, ale nie zawsze pamięta się o tych, którzy byli przy nich najbliżej i wspierali ich w tym, co robią. Aby dowiedzieć się więcej o życiu Danuty Wałęsy trzeba sięgnąć po jej książkę, zatytułowaną „Marzenia i tajemnice”.

Książka ta opowiada o życiu Pierwszej Damy. Jej sporą część zajmują wspomnienia lat 80-tych ubiegłego wieku oraz przedstawienie stosunku autorki do znanych osób. Przede wszystkim jest to opowieść o jej roli, kiedy to ważyły się losy Polski. Przedstawia siebie jako silną kobietę, ale z żalem wspomina, że ona się wtedy nie liczyła, nikt na nią nie zwracał uwagi. Jest to książka, która równie dużo mówi o Lechu Wałęsie, o tym, że nie liczyło się dla niego jej zdanie, jej opinia, to co ona chce. Przyznaje się, że w wielu sprawach nie naradzał się z nią, sam podejmował decyzję. Dzisiaj każdy wie, że bez takiej żony nie byłoby dokonań Wałęsy, dlatego też wyznania Pani Danuty są tym bardziej ciekawe, a przede wszystkim można o nich powiedzieć, że są odważne, bo nie każdy opowiadałby tak szczerze o swoich uczuciach.

„Marzenia i tajemnice” to relacja świadka wydarzeń związanych z Solidarnością, ale również relacja z tego jak się żyło w tamtych trudnych politycznie i gospodarczo czasach. To zapis walki o rodzinę, w której stale brakowało ojca i męża, będącego dodatkowo zamkniętym człowiekiem, często nie umiejącym okazywać uczuć. Warto sięgnąć po tę książkę, aby poznać kulisy powstawania Solidarności oraz to jak wyglądało życie w cieniu znanego człowieka.

Copyright (c) 2012.