Menu

TEST

Archiwa

„Maestro. Historia milczenia” – Marcin Kącki

W codziennym życiu nie brakuje szokujących wydarzeń, których ujawnienie budzi bardzo silne emocje wśród społeczeństwa. Wśród nich była i nadal jest historia wykorzystywanych seksualnie chłopców z chóru Polskie Słowiki, którą postanowił rzetelnie opisać i przedstawić opinii publicznej reporter Marcin Kącki w swojej książce „Maestro. Historia milczenia”.

Książka „Maestro. Historia milczenia” jest efektem bardzo długiej pracy reporterskiej, która trwała aż 10 lat. Zaskakujące jest to, co udało się autorowi książki ustalić. Otóż pedofilskie zachowania dyrygenta chóru Wojciecha Kroloppa, były znane sporej części ludzi odpowiedzialnych za  funkcjonowanie tego chóru, jak również doniesienia o tym dochodziły do władz miasta. Niestety nikt nie zareagował, nikt nie pomógł molestowanym chłopcom uporać się  z traumatycznymi przeżyciami, a nawet nikt nie odważył się tego przerwać. Z książki wyłania się sieć powiązań i zależności, jakie stworzył Krolopp, chroniących go przed wyjściem prawdy na jaw. Fakt ten bulwersuje, ale i zadziwia, że takie krzywdzące zachowania spotkały się z aprobatą tak wielu ludzi.

Książka „Maestro. Historia milczenia”, to ważny dokument, który ukazuje przebieg jednej z największych w Polsce pedofilskich afer. W książce zabierają głos ofiary pedofila, rodzice pokrzywdzonych dzieci, urzędnicy i inni dziennikarze. Jest to bardzo ważny dokument, który może służyć za przestrogę dla rodziców, którzy powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Copyright (c) 2012.