Menu

TEST

Archiwa

„Made in Japan” – Rafał Tomański

Japonia to kraj, który stał się tematem przewodnim nie jednej już pozycji książkowej. Teraz, czytając nową książkę Rafała Tomańskiego pod tytułem „Made in Japan”, mamy okazję poznać nową Japonię, tę ukształtowaną po trzęsieniu ziemi.

Z pewnością każdy pamięta wydarzenia z 2011 roku, kiedy to Japonię pogrążyło trzęsienie ziemi, w efekcie którego powstała niszczycielska fala tsunami. To właśnie ona uszkodziło elektrownię jądrową i doprowadziła do skażenia radioaktywnego w Fukushimie. To właśnie te wydarzenia zmieniły Japonię, która odtąd coraz bardziej zaczęła się zamykać przed tym co obce, doceniając swoją kulturę i tradycję. Po tych wydarzeniach widoczne stały się obawy Japończyków oraz ich ksenofobia. Autor w książce „Made in Japan” pokazuje, co się stało z dawną Japonią, a raczej co w końcu z natury Japończyków wyszło na wierzch i przestało być chowane pod cienką warstewką codzienności.

„Made in Japan” to książka dla wszystkich, którzy interesują się Japonią oraz dla tych, którzy chcą poznać jej dzisiejsze oblicze. Z pewnością jest to bardzo intrygująca lektura, która zachęca do przyjrzenia się bliżej Japonii. To też książka dla tych, którzy Japonię znają i chcą ją skonfrontować z punktem widzenia, jakie przedstawia Rafał Tomański.

Copyright (c) 2012.