Menu

TEST

Archiwa

„Londyn we krwi” – James Craig

Londyn i niebywała jego atmosfera, to miejsce akcji pierwszej książki z serii książek autora Jamesa Craiga. „Londyn we krwi” to kryminał, a nawet literatura sensacyjna, ale również książka, która porusza ważny temat, jakim jest bezkarność rządzących.

„Londyn we krwi” to pierwsza z części przygód angielskiego detektywa Johna Carlyle`a. Jest to człowiek o silnym poczuciu wartości, który zawsze się nimi kieruje. Przez to nie jest osobą lubianą w swoim zawodzie, ponieważ jego etyka, stanowi coraz częstszy problem dla innych funkcjonariuszy policji, którzy niejednokrotnie działają z nagięciem prawa. Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy John Carlyle natrafi na sprawę, sięgającą aż do najważniejszych polityków w kraju. Detektyw odkrył też tajemny klub Merrion, którego członkowie mogą stać się przedmiotem gigantycznego skandalu, jeśli ujawni ich struktury i powiązania. Niestety detektywowi będzie bardzo trudno udowodnić winy i przewinienia osób związanych z władzą, gdyż korupcja i układy dotrą aż do najwyższych szczebli władzy.

Książka ta trzyma w napięciu, dzięki bardzo dobrze skonstruowanej kryminalnej fabule. Nie brakuje tu również sensacji, dzięki czemu akcja jest wartka i nie pozwala przerwać czytania. Również pod względem językowym książka należy do bardzo dobrych, ponieważ czyta się ją lekko i przyjemnie, przy równoczesnym zachowaniu dokładnie użytych konstrukcji językowych. Zdecydowanie „Londyn we krwi” jest książką godną polecenia, a na pewno przeczytania.

Copyright (c) 2012.