Menu

TEST

Archiwa

“Londyn NW” – Zadie Smith

Londyn jest pięknym miastem, które często staje się miejscem do życia dla ludzi wielu kultur i wielu narodowości. Jak w takim mieście żyć i czy to życie faktycznie jest takie cudowne? O tym można poczytać w książce Zadie Smith pod tytułem “Londyn NW”.

Okazuje się, że życie w mieście pełnym ludzi nie zawsze jest takie kolorowe i pełne relacji z drugim człowiekiem. Londyn okazuje się miejscem sprawiającym, że człowiek czuje tu bardzo wyraźnie samotność. Właśnie o tym, jak to jest być samotnym wśród tylu ludzi, jest książka Zadie Smith “Londyn NW”. Opowieść umiejscowiona jest w północno-zachodnim Londynie, skąd pochodzi czterech bohaterów książki. Przyglądając się ich życiu, patrzy się na różne oblicza tego miasta, a są to: Leah – przeżywa egzystencjalny kryzys, objawiający się kłopotami z różnymi mężczyznami, matką, a nawet z pracą. Nathalie to znowu przejaw frustracji, choć kiedyś była naprawdę przebojową prawniczką. Kolejnym bohaterem jest Nathan, chłopak w których kiedyś się kochały, dzisiaj jest narkomanem i kloszardem. Z kolei Felix, filmowiec, któremu nie udało się zaistnieć w świecie gwiazd, ginie w całkowicie przypadkowej bójce. Przez pryzmat tych postaci poznajemy Londyn oraz jego jasne i ciemne strony.

“Londyn NW” to podróż po Londynie, którego zwykły turysty nie chciałby poznawać, bo zwyczajnie bałby się zapuszczać w takie miejsca. Wraz z autorką można poznać zakamarki tego miasta, które jest wpisane w prawdziwe codzienne życie tysięcy ludzi. Do tego można utożsamić się z rozterkami, które nękają bohaterów książki. “Londyn NW” to bardzo dobra pozycja dla tych, którzy chcą poczuć klimat Londynu, o którym nie pisze się w folderach turystycznych.

Copyright (c) 2012.