Menu

TEST

Archiwa

„Lód” – Jacek Dukaj

Alternatywna historia od dawna fascynuje pisarzy, którzy chętnie tworzą niezwykłe opowieści, zmieniając tym samym losy świata. Tak też jest w przypadku doskonałej powieści fantastycznej, jaką jest „Lód” Jacka Dukaja.

„Lód” jest potężną książką, która zaskakuje swoją objętością, ale jeszcze bardziej zawartą w niej treścią. Fabuła książki jest porywająca, a czasami aż zapierająca dech w piersiach. Znajdzie się w niej literaturę, która zadowoli każdego czytelnika, ponieważ będzie tu sporo przygód, rozważań filozoficznych, kryminalnych i miłosnych intryg oraz kwestii politycznych. To wszystko będzie uzupełnione o rozważania naukowe i filozoficzne, które właściwie stają się głównym wątkiem książek. Cała fabuła rozgrywa się w Królestwie Polskim w 1924 roku, ale w realiach „Lodu” I wojna światowa nigdy się nie wydarzyła, a Polska nadal jest pod władzą Rosji. Głównym bohaterem książki jest Benedykt Gierosławski – matematyk, który został wysłany do Irkucka w celu odnalezienia swojego ojca, który jako jeden z nielicznych potrafi porozumiewać się z aniołami mrozu. Wyprawa w te skute lodem tereny okazuje się być ogromnym wyzwaniem, ponieważ główny bohater będzie uwikłany w nadzwyczajne historie.

Powieść ta należy do nielicznych wśród polskiej literatury, które potrafią dostarczyć tak wielką intelektualną rozrywkę. Oprócz tego jest to książka, dzięki której można inaczej spojrzeć na rzeczywistość, a na pewno stworzyć ją sobie na nowo. Jest to książka, którą koniecznie należy przeczytać, jeśli chce się przeżyć niezwykłą przygodę oraz mieć wiele intelektualnych przyjemności.

Copyright (c) 2012.