Menu

TEST

Archiwa

„List, który przyszedł za późno” – Aneta Modelska

Snucie własnych teorii o tym, jakie rozwiązanie może mieć zagadka zabójstwa, to prawdziwa przyjemność, którą przynosi czytanie kryminałów. Wśród książek, które pozwalają uczestniczyć w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek jest „List, który przyszedł za późno” Anety Modelskiej.

Książka ta oparta jest na pozorach, które stale każą analizować zachowania bohaterów książki. Dzięki temu można uczestniczyć w dochodzeniu do rozwiązania. Cała ta kryminalna przygoda rozpoczyna się od tytułowego listu, który znalazł Tomasz Dybruk w walizce pomyłkowo zabranej z lotniska. Chcąc znaleźć kontakt do właściciela walizki właśnie natrafia na list, napisany 15 lat temu. Jest to wyznanie miłości młodej dziewczyny do Janusza Zalipskiego, z którym główny bohater książki postanawia się skontaktować. Niestety szybko okazuje się, że adresat listu już od dawna nie żyje, ale nie zniechęca to Tomasza Dybruka do dalszych poszukiwań. Udaje mu się odnaleźć kobietę, która ten list napisała, a po spotkaniu z nią główny bohater zacznie uczestniczyć w wydarzeniach, które staną się zgoła nieprzewidywalne, a nawet niebezpieczne dla osób, które zaangażowały się do rozwiązania zagadki listu.

Na szczęście nikt z bohaterów się nie zniechęca, więc fabuła książki jest nadal niezwykle ciekawa i inspirująca do snucia własnych domysłów i próbowania znalezienia własnego rozwiązania całej sprawy. Dzięki temu lektura tej książki jest bardzo dobrą rozrywką, która przysparza wiele przyjemności z czytania. Warto po nią sięgnąć, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy detektyw.

Copyright (c) 2012.