Menu

TEST

Archiwa

“Laura” – J.K. Johansson

Z pewnością każdy kojarzy, a na pewno pamięta wydarzenia z amerykańskiego “Twin Peaks”. Teraz przyszedł czas na równie wciągającą zagadkę kryminalną prosto z Finlandii. Trylogia “Miasteczko Palokaski” to trzy tomy świetnego kryminału, gdzie rozwiązanie tajemnicy nie jest wcale takie oczywiste.

Pierwszą częścią trylogii jest “Laura”. Główną bohaterką serii jest Mia, kobieta bliska czterdziestki, która postanawia zmienić pracę. Dotąd była ekspertem od internetu w miejscowej policji, ale chcąc zmienić coś w swoim życiu postanawia wrócić do swojego dawnego liceum i pracować jako szkolny psycholog. Jej powrót do szkoły nie jest wcale taki prosty, gdyż już pierwszego dnia okazuje się, że szkolna społeczność wymaga pomocy. Uczniowie nie potrafią sobie poradzić z nagłym zniknięciem Laury Anderson, która zawsze wydawała się być spokojną i ułożoną dziewczyną. Jej rodzice próbując ją odszukać, zaczęli od internetu, co przyniosło szereg nowych wiadomości o jej córce, a przede wszystkim wielkie zaskoczenie, że być może miała coś wspólnego z narkotykami, seksem ze starszymi mężczyznami i handlem organami. To wszystko wydaje się być mało prawdopodobne, choć odkryte informacje wskazują na to jednoznacznie. Dlatego też chcąc rozwiązać tą zagadkę, postanawia wziąć udział w jej rozwikłaniu pani psycholog – główna bohaterka Mia. Sprawa o tyle nie jest prosta i dla niej wyjątkowa, gdyż podobnie jak Laura, kiedyś w podobny sposób zaginęła jej siostra.

Wraz z wieścią o zaginięciu Laury życie w miasteczku okazuje się nie takie proste, gdyż mieszkańców ogarnął strach. Czy szkolnemu psychologowi uda się rozwikłać tą zagadkę pomimo braku pomocy ze strony władz i samych mieszkańców. Jakie tajemnice wyjdą na jaw przy okazji szukania Laury? O tym wszystkim przekonają się czytelnicy trylogii “Miasteczko Palokaski”, do lektury którego zachęcamy.

Copyright (c) 2012.