Menu

TEST

Archiwa

„Lalki w ogniu. Opowieść z Indii” – Paulina Wilk

Indie to kraj, który fascynuje od pokoleń. Chcąc poznać bliżej panujące w nim zwyczaje, warto sięgnąć po książkę Pauliny Wilk pod tytułem „Lalki w ogniu. Opowieść z Indii”.

Książka ta to reportaż, który bardzo dokładnie przedstawia dzisiejsze Indie. Przede wszystkim autorce udało się pokazać, jak skomplikowany jest podział społeczny i co wiąże się z tym, że człowiek należy do konkretnej kasty. Autorka przedstawiła w książce wiele przyziemnych aspektów życia w Indiach. W zasadzie obrazuje Indie bardzo dokładnie, ponieważ w książce ukazała życie tych najbiedniejszych, jak i tych, którzy nie muszą się martwić o swoją przyszłość. Jest tu również sporo miejsca poświęconego miłości szeroko rozumianej, gdyż chodzenie na randki w Indiach, to z zasady rzecz zakazana, ale Hindusi znajdują i na to sposoby. W książce znajdują się też barwne opisy historii Indii, najbardziej znanych miejsc, które także odwiedzają turyści w Indiach i wiele innych, tak doskonale opisanych, że można poczuć się tak, jakby się tam było na miejscu.

Książka ta, to doskonały przewodnik dla tych, którzy chcą Indie poznać osobiście. Autorka bardzo obrazowo przedstawia zwyczaje, wynikające z kultury tego kraju. Dzięki temu poznać można Indie niemal od podszewki i mieć dobre podstawy do tego, aby z głową podróżować po tym kraju sprzeczności. Niestety książka w dużej mierze skupia się tylko na tym, na co zwraca uwagę zwykły Europejczyk. Zatem Indie są przeważnie w oczach autorki brudne, zaniedbane i biedne, a przecież istnieje także drugi ich obraz. Być może w następnej książce autorka poświęci mu większą uwagę.

Copyright (c) 2012.