Menu

TEST

Archiwa

„Kto wiatr sieje” – Virginia C.Andrews

Każda rodzina posiada swoje tajemnice, ale nie w każdej relacje rodzinne są tak skomplikowane. Powieścią, która opowiada o rodzinnych perypetiach z tajemnicą w tle jest powieść Virginii C. Andrews, nosząca tytuł „Kto wiatr sieje”.

Książka ta jest czwartą częścią sagi, opowiadającej o rodzinie Dollangangerów. Rozpoczyna się od śmierci Corine Foxworth oraz przekazaniu przez nią spadku swojemu wnukowi, który otrzyma go dopiero w dniu swoich 25 urodzin. Przekazanie majątku to nie byle moment w życiu młodego Barta, dlatego też z tej okazji postanawia zorganizować rodzinną imprezę, na którą zaprasza wszystkich krewnych. W Foxworth Hall – posiadłości, którą otrzymał w spadku – oprócz zmarłej babci Barta – zamieszkują Cathy i Chris oraz ich dzieci, jak również uznany przez wszystkich za zmarłego wujek Joel. Przyjazd do posiadłości dla niektórych gości jest bardzo trudny, ponieważ wiąże się z poradzeniem sobie z dawnymi przeżyciami, które tu miały miejsce. Przede wszystkim ciężko jest rodzicom solenizanta, którzy byli więzieni na poddaszu posiadłości przez 3 lata, z powodu ich kazirodczego związku. Jakby było tego mało, ich młodszy syn odrzuca Chrisa jako ojca z tego powodu. Także w dziwnych okolicznościach ulega wypadkowi Jory, starszy syn Chrisa, doskonale zapowiadający się tancerz. Przekazanie spadku ma także niekorzystny wpływ na samego solenizanta, który myśli, że władza i pieniądze w końcu przyniosą mu spełnienie.

„Kto wiatr sieje” jest powieścią, którą czyta się przyjemne oraz ze sporym zaciekawieniem, tym bardziej że jest to kolejna część całej sagi o tej rodzinie. Warto po nią sięgnąć, aby uzmysłowić sobie jak wielki wpływ konkretni członkowie rodziny mogą mieć na siebie wzajemnie i jak wiele w naszym życiu właśnie zależy od rodziny.

Copyright (c) 2012.