Menu

TEST

Archiwa

„Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon” – Colin Lady Campbell

Monarchia zawsze budziła zainteresowanie, co współcześnie również się nie zmieniło. Oczywiście mowa o Wielkiej Brytanii i dynastii Windsorów, która niezmiennie od dziesięcioleci budzi zainteresowanie na całym świecie. Doskonałą okazją do poznania wielu ciekawych szczegółów z ich życia jest najnowsza książka Colin Lady Campbell, nosząca tytuł „Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon”.

Książka ta jest napisana w niezwykle ciekawy sposób, ponieważ czytając ją, ma się wrażenie, że czas upływa na lekturze dobrej powieści, a nie książki biograficznej. Bohaterką książki jest Elżbieta, zwana Królową Matką, czyli jest matką Elżbiety II, nadal panującej reprezentantki rodu królewskiego. Książka opowiada historię życia Elżbiety, żony króla Jerzego VI , który był bohaterem filmu „Jak zostać królem”. Z książki można dowiedzieć się jakie było prawdziwe oblicze Elżbiety, w jaki sposób została królową (było precedensem w historii Wielkiej Brytanii) i to co budzi największe zainteresowanie, czy naprawdę była apodyktyczną i egocentryczną kobietą bez uczuć.

„Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes-Lyon” to książka szczególnie interesująca dla tych, którzy interesują się dynastią Windsorów. Z drugiej strony podczas lektury wyczuwa się niechęć autorki do bohaterki książki, jak i całej dynastii, dlatego też książkę należy czytać z pewną rezerwą i najlepiej zacząć lekturę po zgromadzeniu przynajmniej podstawowej wiedzy o reprezentantach dynastii. Mimo tego warto sięgnąć po książkę, bo należy do wartościowych publikacji biograficznych.

Copyright (c) 2012.