Menu

TEST

Archiwa

“Królowa kokonu” – Dominika Czajka

Codzienna rzeczywistość jest często bardzo brutalna, szczególnie gdy mieszka się pod jednym dachem z alkoholikiem. O trudnym życiu we współuzależnieniu opowiada właśnie książka Dominiki Czajki pod tytułem “Królowa kokonu”.

Jest to książka opowiadająca o tym, jak trudno jest czasami zmierzyć się z rzeczywistością. Jest też o tym, że choć tak wiele zależy od naszych decyzji, my ich nie podejmujemy tylko trwamy w toksycznych relacjach, w wyniku których cierpią inni. “Królowa kokonu” to książka o życiu Zofii, kobiety pracującej w hipermarkecie i utrzymującej bezrobotnego męża alkoholika. To opowieść o tym jak stara się dbać o dwie córki, w tym jedną ciężko chorą. Zofia jest kobietą, która nie podejmuje walki o lepsze jutro tylko przyjmuje postawę bierną,wręcz męczeńską, bo oskarża wszystkich o to, że ma kiepskie życie, ale nic z tym życiem nie robi. Jej wiara w cud, nagłą przemianę męża jest silniejsza od tego, aby podjąć jakieś działanie. Ta książka jest doskonałym punktem wyjścia do własnych rozważań nad tym, czy da się żyć bez wiary, miłości i nadziei. To też pozycja, która sprawi, że zadamy sobie pytanie o to, czy przypadkiem to my sami sobie nie szkodzimy swoimi decyzjami.

“Królowa kokonu” nie jest lekką lekturą. Zdecydowanie porusza bardzo trudny temat, który wymaga szerszego spojrzenia, a przede wszystkim głębszego zastanowienia się. Jest to książka, która zmusza do rozmyślań i dlatego też warto po nią sięgnąć.

Copyright (c) 2012.