Menu

TEST

Archiwa

„Kochanice króla” – Philippa Gregory

Historia Henryka VIII jest znana chyba każdemu, ale warto także poznać losy kobiet, które miały bardzo poważne miejsce w jego życiu. Szczególnie zapisały się w nim siostry: Anna i Maria Boleyn,  których losy bardzo dokładnie opisała Philippa Gregory w swojej książce, pt.: „Kochanice króla”.

Książka ta, to powieść historyczna, w której autorka bardzo precyzyjnie opisuje realia życia dworskiego, które panowały za czasów Henryka III w wieku XVI. Tak naprawdę opisy te to tylko tło dla pasjonującej  miłosnej historii, w której brała udział Anna i Maria Boleyn. Książkę tę w zasadzie warto uznać raczej za romans historyczny, w którym bardzo dokładnie ujęte są relacje „kochanic” z królem Henrykiem VIII. Powieść ta jest wręcz przeładowana dworskimi intrygami, które pokazują jak czasami łatwo było stracić życie w wyniku zwykłej kłótni.

Powieść tą czyta się bardzo przyjemnie, tym bardziej że samemu można wsiąknąć w zawikłane dworskie życie. Jest to także opowieść o życiu dwóch kobiet, które miały istotny wpływ na życie w Anglii za czasów Henryka VIII. Warto sięgnąć po tę książkę, bo z pewnością dostarczy ona wiele emocji.

Copyright (c) 2012.