Menu

TEST

Archiwa

„Kobieta, której nikt nie znał” – Chris Pavone

Kryminał jest dzisiaj bardzo poważną częścią literatury współczesnej. Księgarskie półki uginają się wręcz od nowych pozycji, do których zachęcają krótkie notki od wydawcy na okładce książki. Wśród nowości książkowych, godna polecenia jest pozycja pod tytułem „Kobieta, której nikt nie znał” autorstwa Chrisa Pavone`a, przyciągająca tajemniczym tytułem.

Główną bohaterką książki „Kobieta, której nikt nie znał” jest Kate Moore. Z pozoru jest to zwykła pani domu, która dba o rodzinę, nie zajmując się niczym specjalnym. Gnębi ją jednak pewna tajemnica, którą nie może się z nikim podzielić. Otóż jej mąż pracuje nieustannie dla pewnego banku. Kate nigdy dokładnie nie wiedziała na czym ta praca polega, a oprócz tego nawet nic nie wiem o banku, dla którego wykonuje on zlecenia. W efekcie czuje się coraz bardziej osamotniona, a przede wszystkim znudzona codziennością. Wiele się zmieni wraz z pojawieniem się w okolicy nowych znajomych. Coś jej nie daje spokoju i zaczyna podejrzewać, że ci dotąd nieznani jej ludzie, nie są tymi, za których się podają. Aby mieć pewność, że jej podejrzenia są uzasadnione, rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Doprowadzi ją ono do odkrycia otaczającej ją mistyfikacji,. Okaże się, że wszystko co ją otacza jest wymysłem i kłamstwem, począwszy od fałszywych urzędów, po nieprawdziwe korporacje i firmy. Odkrycie to okaże się niebezpieczne dla niej i dla jej rodziny, ponieważ to ogromne oszustwo, które trwa od lat, zacznie się wymykać spod kontroli.

Książka jest ciekawa i pomysłowa, a podczas lektury nie można pozbyć się wrażenia, że w realnym życiu również każdy ma tajemnice. Pozycja ta przysporzy wielu wrażeń, ponieważ fabuła ze strony na stronę staje się coraz bardziej wciągająca, a odkrywane tajemnice napędzają całą akcję.

Copyright (c) 2012.