Menu

TEST

Archiwa

„Kobieta” – Jack Ketchum, Lucky McKee

Mocnych wrażeń z pewnością doświadczą Ci czytelnicy, którzy rozpoczną lekturę książki, pt: „Kobieta. Książka ma dwóch autorów, którymi są Jack Ketchum i Lucky McKee – pisarz grozy oraz reżyser horrorów. Takie połączenie z pewnością przyniesie wiele silnych emocji podczas lektury.

„Kobieta” to książka, która posiada jeden główny wątek, ale to w zupełności to wystarczy, aby całkowicie przykuć uwagę czytelnika i nie pozwolić mu zostawić tej książki nawet na chwilę. Fabuła początkowo skupia się na ukazaniu życia Christopera Cleeka, który jest prawnikiem, prowadzącym z pozoru idealne życie. Szybko okazuje się, że Cleek jest niezwykle trudnym człowiekiem w kontaktach rodzinnych, ponieważ w swoim domu wprowadza dyktatorskie rządy, a przede wszystkim jest niezwykle wymagający, egoistyczny i zawsze chce być najlepszy, czego też wymaga od innych. Jego hobby to polowanie i właśnie podczas jednego z takich wypadów, wytropił kobietę – dzikuskę. Prawnik postanawia uwięzić ją w swoim domu i przystosować do normalnego, cywilizowanego życia. Zdobycie władzy nad kobietą, jak i wymuszenie na niej posłuszeństwa okazuje się nie być takie proste, tym bardziej że ona również będzie chciała odegrać się na tej rodzinie.

Książka ta, to prawdziwa powieść grozy. Akcja szybko się rozwija i cały czas zaskakuje. Nie brakuje tutaj także dużej pracy nad stworzeniem głównych bohaterów, którzy posiadają niejednoznaczne charaktery, będące swoimi przeciwieństwami jeszcze bardziej wyostrzającymi grozę całej historii. Książka zdecydowanie godna polecenia dla tych, którzy lubią mocne wrażenia i mają silne nerwy.

Copyright (c) 2012.