Menu

TEST

Archiwa

„Klub Dantego” – Matthew Pearl

Literatura przeważnie skrywa w sobie wielką tajemnicę, a czasami jest przyczyną tajemnic. „Klub Dantego” to świetny kryminał, osadzony w czasach XIX wieku. Jest to książka, która wciąga momentalnie i nie pozwala się oderwać do czasu, aż nie pozna się sprawcy wszystkich zbrodni.

„Klub Danetego” to nie tylko zagadka kryminalna, to także doskonałe przedstawienie życia w XIX-wiecznym Bostonie. Akurat jest to czas dość skomplikowany, ponieważ w mieście rozwija się silnie życie intelektualne, ale z drugiej strony pojawia się coraz więcej problemów z imigrantami i weteranami wojennymi. Boston to również siedziba uczonych, którzy zajmują się tłumaczeniem „Boskiej Komedii” Dantego. To właśnie oni tworzą tytułowy Klub Dantego, na który składają się poeci, historyk i wydawca. Oni również okażą się najbardziej właściwą grupą osób, które podołają rozwiązaniu prawdziwej kryminalnej zagadki. Jej przedmiotem są liczne morderstwa dokonywane na najbardziej znaczących i uznanych mieszkańcach Bostonu. Najbardziej zagadkowe jest to, że sprawca dokonuje je zgodnie z instrukcją właśnie zawartą w dziele Dantego. Kto zatem morduje? Czy jest to któryś z członków klubu? O tym przekona się każdy, kto sięgnie po tą książkę.

„Klub Dantego” z pewnością będzie dobrą rozrywką dla każdego, kto lubi kryminalne zagadki. To także książka, w której sporo mówi się o literaturze, a przede wszystkim o „Boskiej Komedii” Dantego. Warto po nią sięgnąć, aby doświadczyć przyjemności czytania książki, z której jeszcze można się czegoś dowiedzieć.

Copyright (c) 2012.