Menu

TEST

Archiwa

„Kawalerem być” – Mike Gayle

Powieści obyczajowe tworzy najczęściej fabuła pisana przez życie lub z realnym życiem mająca wiele wspólnego. Nie inaczej jest w przypadku powieści autorstwa Mike Gayle`a pod tytułem „Kawalerem być”.

Książka opowiada historię trzech braci, synów Joan i Georege`a Kawalerów. Rodzice, jak to rodzice, martwią się o synów, bo powinni oni już się ustatkować i wieść rodzinne życie. Bracia: Adam, Luk, Russel, to trzy przypadki mężczyzn, którzy mają nieco odmienne zapatrywanie na swoje życie. Adam jako kawaler uważa, że jego liczne podboje są całkowicie usprawiedliwione i nie ma zamiaru się ustatkować. Luke przeszedł rozwód, który był wstrząsającym dla niego wydarzeniem, a Russel kocha kobietę, z którą nie może być. Do całości dokłada się nagłe i całkiem niespodziewane rozstanie rodziców. Nic na to nie wskazywało, tym bardziej że zawsze uchodzili za przykład małżeństwa idealnego. Mężczyźni muszą dać rodzinie wsparcie, a sami uporządkować swoje osobiste życie. Fabule nie brakuje dobrego humoru oraz komplikujących życie zwrotów akcji.

„Kawalerem być” to interesująca pozycja, ze względu na jej lekką tematykę, w której nie brakuje dobrego humoru. Jest też to książka napisana z męskiego punktu widzenia, więc pewnie większość czytelniczek właśnie to przekona je po sięgnięcie po tę książkę. Z pewnością lektura będzie udana i na pewno wprawi każdego czytelnika w dobry humor.

Copyright (c) 2012.