Menu

TEST

Archiwa

„Katarzyna Wielka. Gra o władzę” – Ewa Stachniak

Powieść historyczna oparta na prawdzie historycznej, to szczególnie dobra lektura dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o życiu wielkich postaci historycznych. Do takich niezwykle wciągających i opartych na faktach historycznych pozycji, będzie należeć książka Ewy Stachniak pod tytułem „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”.

Opowieść o Katarzynie Wielkiej jest prowadzona z pozycji jednej z dam dworu, do tego pochodzenia polskiego. Książka jest bogata w opisy życia dworskiego, które jest niezwykle pasjonujące, ale także pełnego intryg oraz zawiści. Życie w Pałacu Zimowym było dla Katarzyny Wielkiej prawdziwą szkołą przetrwania, którą zaliczyła celująco, przejmując władzę właśnie na drodze intryg pałacowych. Bardzo możliwe, że to właśnie ukształtowały carycę, która przeszła przemianę z prostolinijnej w bezwzględną i twardą kobietę.

Powieść historyczna „Katarzyna Wielka. Gra o władzę” jest wciągającą opowieścią o intrygach i życiu na carskim dworze. To powieść pokazująca, w jaki sposób dwór ukształtował jedną z najbardziej znanych postaci historycznych. Książkę czyta się bardzo szybko i może stanowić ona bardzo dobre czytadło, dzięki któremu będzie można się zrelaksować i przybliżyć sobie postać Katarzyny Wielkiej.

Copyright (c) 2012.