Menu

TEST

Archiwa

“K.I.S.S.” – Tomasz Prusek

Świat finansów, giełdy i ogromnych pieniędzy to tło dla akcji książki pod tytułem “K.I.S.S.” autorstwa Tomasza Prusaka. Tło tym bardziej intrygujące, bo osadzone w polskich realiach, a wiec mające wiele wspólnego z tym, co istnieje w rzeczywistości.

“K.I.S.S.” to powieść sensacyjna z wątkiem kryminalnym. Autor świetnie przedstawia tu świat polskiej finansjery, jak również nie stroni od wspomnień związanych ze wcześniejszym ustrojem politycznym. Główną bohaterką książki jest młoda kobieta, finansistka o sporych umiejętnościach – Olga Kirsch. Pomimo młodego wieku już zdołała osiągnąć sporo, ale zdecydowanie jej praworządność i reprezentowane wartości nie pasują do zepsutego świata biznesmenów. Jej uporządkowany świat diametralnie się zmieni wraz z decyzją o zablokowaniu jednego z większych przekrętów giełdowych. Od tego momentu będzie jednym z wielu elementów gry, nie mając wpływu praktycznie na nic. Ten kto chce ją wyeliminować robi to skutecznie, ponieważ Olga traci z dnia na dzień niemal wszystko. Okazuje się, że nawet zaufany przyjaciel nie jest tym, za kogo go miała.

Książka jest bardzo dobrą lekturą, także dla tych, którzy z finansami mają niewiele wspólnego. Dzięki temu, że autor na codzień zajmuje się tą tematyką, potrafi świetnie wprowadzić laika w samo sedno sprawy, nie przytłaczając żadnymi obcymi określeniami, jak i skomplikowanymi opisami z ekonomicznej teorii. Książkę czyta się szybko, a przede wszystkim przyjemnie, co potwierdza, że jest naprawdę dobra.

Copyright (c) 2012.