Menu

TEST

Archiwa

„Jutro możesz zniknąć” – Lee Child

Wartka akcja, dużo zaskakujących wydarzeń, to charakterystyczne elementy każdej z książek Lee Childa. Tak też jest i w tym przypadku, bo książka „Jutro możesz zniknąć” naprawdę trzyma w napięciu.

„Jutro możesz zniknąć” to jedna z części całej serii książek, których głównym bohaterem jest Jack Reacher. Jest to świetnie wyszkolony żołnierz, który jest gotowy do akcji w każdych warunkach. Tym razem podczas jazdy metrem późno w nocy, analizuje profil pozostałych uczestników podróży. Jest ich tylko 5 osób, więc przeanalizowanie ich zachowań zgodnie z listą 11 punktów typowych zachowań dla terrorystów samobójców nie jest żadnym dla niego problemem. Nagle zdaje sobie sprawę, że jedna z tych osób spełnia wszystkie warunki. Postanawia interweniować, będąc niemal pewnym, że kobieta posiada zapalnik bomby. Niestety nie, miała w torebce rewolwer i na oczach wszystkich strzeliła sobie w głowę. Kobieta ta była pracownikiem rządowym Pentagonu, więc na miejscu szybko zjawiają się agenci federalni, a przy tym w niezauważalny sposób zniknął jeden ze świadków zdarzenia. Jack Reacher nie byłby sobą, gdyby nie zajął się wyjaśnieniem tej sprawy. Pomaga mu w tym policjantka Theresa i brat zmarłej kobiety. Sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że sprawa ta dosięga aż do jednego z kandydatów na senatora, mającego powiązania a Al-Kaidą.

Fabuła książki jest naprawdę wciągająca niczym film sensacyjny. Zdecydowanie pozycja ta jest godna polecenia, szczególnie dla czytelników, którzy lubią literaturę sensacyjną i thrillery.

Copyright (c) 2012.