Menu

TEST

Archiwa

„Izrael oswojony” – Ela Sidi

Literatura faktu, to doskonałe źródło wiedzy o innych kulturach i krajach. To także najlepszy sposób na przygotowanie się do podróży oraz na trudne sytuacje. Tym razem, doskonałym źródłem wiedzy jest książka Eli Sidi, z której można bardzo wiele nauczyć się o Izraelu.

Izrael to nadal dla Polaków obce państwo, o którym w zasadzie naprawdę mało wiemy. Stan ten można zmienić, sięgając po książkę pod tytułem „Izrael oswojony”. Autorka pokazuje ten kraj i jego zwyczaje takimi, jakimi są w rzeczywistości. Zdecydowanie Izrael jest krajem kontrastów, ponieważ nadal jest tu wiele różnych i niejednokrotnie skrajnych postaw religijno-społecznych. Jak autorka sama pokazuje, na co dzień jest to społeczność, która ciągle się spiera, ale również i potrafi godzić. Dzisiejszy Izrael to zdecydowanie kraj nowoczesny, w którym swoje miejsce ma tradycja.

„Izrael oswojony” to książka niezwykle ciekawa, tym bardziej że opowiada o nim Polka, która żyje w tej kulturze już od wielu lat. To także książka odkrywająca stereotypy, które przez lata narastały w Polsce.  Dzięki temu jest to prawdziwa i rzetelna opowieść o Izraelu widzianym przez Elę Sidi.

Copyright (c) 2012.