Menu

TEST

Archiwa

„Irańska córka” – Jasmin Darznik

Iran to kraj, w którym obowiązują tradycyjne zwyczaje. Ich się nie porzuca, ponieważ kultura, w której się wychowało obowiązuje także wtedy, gdy opuściło się swój kraj i żyje na emigracji. Dobrze obrazuje to książka oparta na faktach autentycznych, pod tytułem „Irańska córka” autorstwa Jasmin Darznik.

Książka opowiada historię Iranki, która rozpoczęła nowe życie w Ameryce. Pewnego dnia jej córka Jasmin znajduje taśmę z nagraniem, na którym matka opowiada historię swojego życia. Okazuje się, że w młodości bardzo szybko została wydana za mąż i równie szybko na świat przyszło dziecko, które opuściła. Po latach dawne życie upomina się o siebie we wspomnieniach, pomimo tego, że to nowe rozpoczęte było w innym kraju i w innej kulturze. W książce dobrze opisane jest także historia Iranu, która rozgrywała się w tle. Dzięki zachowaniu wierności z nią, książka staje się doskonałym kompendium wiedzy o historii, kulturze i tradycyjnych zwyczajach Iranu.

„Irańska córka” to również opowieść o losach trzech pokoleń irańskich kobiet, które maja swoje rodziny i różne perypetie życiowe. Połączenie wszystkich wątków w jedną całość daje zaskakująco dobre rezultaty. Książka ta jest wciągającą historią irańskiej rodziny, z której dodatkowo można sporo dowiedzieć się o irańskich wartościach i kulturze.

Copyright (c) 2012.