Menu

TEST

Archiwa

„Insygnia nocy”- Tomasz Szulżycki

Polski autor i akcja osadzona w amerykańskich realiach. Jest to możliwe i nawet przyniosło dobry efekt w postaci książki, noszącej tytuł „Insygnia nocy”, autorstwa Tomasza Szulżyckiego.

„Insygnia nocy” to powieść z wątkiem kryminalnym i miłosnym. Książka rozpoczyna się od przedstawienia Quincy`ego, młodego i bezdomnego mężczyzny. Prawdziwa akcja rozpoczyna się bardzo niepozornie, ponieważ jak to w Ameryce, zakochuje się w dziewczynie o imieniu Jane, pracującej w sklepie z zabawkami jako sprzedawczyni. Dość szybko nawiązuje się między nimi bliższa znajomość, a dzięki zostawionym Quincy`emu pieniędzy przez jego przyjaciele, mógł on podarować swojej dziewczynie kupiony na pobliskim straganie naszyjnik. Szybko okaże się, że to właśnie przez tą błyskotkę, mogą mieć poważne problemy, a nawet ich życie może stać się zagrożone. Nagle i niespodziewanie w najbliższej okolicy doszło do drastycznych morderstw i wiele wątków prowadzi właśnie do Quincy`ego oraz naszyjnika.

Powieść Szulżyckiego jest ciekawą książką, która zachęca do sięgnięcia po nią, starannie dopracowanymi wątkami fabularnymi. Połączenie kryminału wątków miłosnych sprawdziło się idealnie w tym przypadku, dzięki czemu książka ta jest jeszcze bardziej atrakcyjna w odbiorze.

Copyright (c) 2012.