Menu

TEST

Archiwa

„Happy End” – Marcin Podlewski

Czy koniec świata naprawdę jest możliwy? Skąd będziemy wiedzieć, że to już teraz? Co właściwie może się wtedy stać? Te pytania towarzyszą ludzkości od dawna i stale próbujemy na nie odpowiedzieć, aby oswoić coś, co kiedyś może faktycznie mieć miejsce. Jedną z wizji końca świata jest ta, przedstawiona przez Marcina Podlewskiego w jego powieści „Happy End”.

Marcin Podlewski stworzył powieść dość zaskakującą, w której przedstawia swoją wizję końca świata i tego, jak z tą informacją będą próbowali się zmierzyć ludzie. Przede wszystkim koniec świata zaczyna się objawiać dziwnymi i niewyjaśnionymi zakłóceniami rzeczywistości. Pomimo prób poznania przyczyn tych dziwnych zdarzeń, to nikt jeszcze nie poznał prawdy, a dążenie do jej ujawnienia jest ogromne. Poznać ją także będą chcieli główni bohaterowie powieści: dziennikarz, którego rzeczywistość jest nieco zmieniona przez otumaniające go leki oraz jego koleżanka z pracy, uzależniona od alkoholu anorektyczka, dążąca za wszelką cenę do poznania prawdy. Przy takich bohaterach powieść zapowiada się naprawdę ciekawie. Dość szybko okazuje się, że jest to świetna książka, która mówi przede wszystkim o ludziach i o ich próbie oswojenia się z czymś, co nieprzewidywalne.

Książka Marcina Podlewskiego to książka, którą szybko się czyta, dzięki wyjątkowemu językowi i świetnym dialogom, a przy tym doskonale skrojonej fabule. Oprócz tego sama kreacja świata opisywanego w książce jest nadzwyczajna, co potwierdza ogromne zdolności literackie autora. Książka należy do pozycji, po które koniecznie trzeba sięgnąć.

Copyright (c) 2012.