Menu

TEST

Archiwa

„Grecja. Gorzkie pomarańcze” – Dionisios Sturis

Grecja, to kraj o bogatej historii. Z jego starożytnej mądrości czerpiemy do dzisiaj, choć dzisiaj to kraj pogrążony w kryzysie. Aby dobrze zrozumieć dzisiejszą Grecję oraz Greków, warto sięgnąć po książkę Dionisiosa Sturisa zatytułowaną „Grecja. Gorzkie pomarańcze”.

Słoneczna Grecja, to dla nas przede wszystkim kraj wakacyjnych destynacji. Czy oprócz tego niewiele wiemy o tym kraju, jak i o jego dzisiejszych problemach. Dlatego też warto uważnie przeczytać „Gorzkie pomarańcze”, które są przy okazji szukaniem greckiej tożsamości narodowej autora, który od 2 roku życia mieszka w Polsce. Jest to książka, która doskonale ukazuje mentalność Greków, ich podejście do życia oraz jest próbą zrozumienia ich kultury. To również analiza tego, co działo się w Grecji przez ostatnie lata, co doprowadziło do tak poważnego kryzysu.

„Grecja. Gorzkie pomarańcze” to książka, dzięki której można poznać Grecję, a przede wszystkim ją zrozumieć. To doskonały kulturalny przewodnik dla tych wszystkich, którzy chcą świadomie poznawać ten kraj podczas swoich destynacji. Z pewnością przyda się tak książka każdemu, kto będzie chciał odkryć Grecję dla siebie.

Copyright (c) 2012.