Menu

TEST

Archiwa

“Fatamorgana” – Chika Unigwe

Wśród nowości znajduje się książka nigeryjskiej pisarki Chiki Unigwe, która nosi tytuł “Fatamorgana” . Książka należy do literatury faktu i przedstawia brutalną prawdę o życiu, w którym trzeba podejmować trudne decyzje, aby żyć i aby zdobyć choćby ułudę stabilizacji.

Książka pod tytułem “Fatamorgana” , to opowieść o czterech kobietach, które przybyły do Antwerpii z Nigerii. Każda z nich miała swoje powody, aby dać się zwerbować człowiekowi, który zabrał im wolność za to, że dostały szansę ucieczki z życia, które dotąd wiodły. Te cztery kobiety straciły swoje ciało i godność całkiem świadomie, decydując się na taki układ, nie widząc innego dla siebie wyjścia. Niestety, takie życie również nie było udane, a mało tego, jedna z nich straciła życie.

Książka pod tytułem “Fatamorgana” Chiki Unigwe to książka, która demaskuje to, jak myśli się o prostytutkach i o tym, że same świadomie godzą się na takie życie. Po tej lekturze wiele z własnych wyobrażeń o świecie z pewnością będzie musiało zostać ponownie zrewidowanych, bo z pewnością książka ta da sporo do myślenia.

Copyright (c) 2012.