Menu

TEST

Archiwa

“Dziś jak kiedyś” – Izabella Frączyk

Życie bywa zaskakujące, ale wiele zależy od tego, jakie mamy do niego podejście. Czerpiąc maksymalnie dużo z życia, nie zawsze widać co nam z niego umyka. Książka “Dziś jak kiedyś” jest książką opowiadającą o tym, że sporo może się w życiu pozmieniać, ale warto podejmować wyzwania.

Główną bohaterką powieści “Dziś jak kiedyś” jest Aleksandra, która razem z mężem Pawłem prowadziła firmę, za bardzo nie przejmując się tym, że ważne aspekty życia uciekają jej przez palce. W tym wszystkim nie zauważa, że jej mąż znajduje sobie nowy obiekt uczuć, wobec czego nie zostaje jej nic innego jak zgodzić się na rozwód. Wspólna praca także nie ma już racji bytu, więc Aleksandra zaczyna poszukiwać nowej pracy. Przyjaciółka zachęca ją do wyjazdu na wieś, gdzie miałaby zająć się prowadzeniem winiarni – mocno podupadłej winiarni. Aleksandra decyduje się zaryzykować, choć to co zastaje, budzi w niej obawy, że z takim produktem trudno będzie aspirować do tego, by produkować prawdziwe wino. Wyjazd na wieś okazuje się dla niej prawdziwą przygodą, a na pewno odskocznią. W między czasie jest miejsce na romans, a nawet i wydarzenia o znamionach kryminału.

“Dziś jak kiedyś” jest lekką lekturą, która świetnie sprawdzi się jako wakacyjne czytadło. Jest to książka lekka i przyjemna, ale jednocześnie zwraca uwagę na to, czy faktycznie czerpiemy z życia to co ważne. Opowieść o losie Aleksandry zmusza również do zastanowienia się nad tym, czy faktycznie władza i kariera jest dla nas tak ważna. Książka ta to dobry wybór, gdyż pozwala zrelaksować się przy lekturze oraz szerzej spojrzeć na dzisiejszą rzeczywistość.

Copyright (c) 2012.