Menu

TEST

Archiwa

“Dom w Fezie” – Suzanna Clarke

Znaleźliście już swoje miejsce na świcie? Byliście gdzieś, gdzie tak bardzo się Wam podobało, że jesteście gotowi tam żyć? Takie rzeczy się zdarzają i jeśli takim miejscem dla Was jest Maroko, a dokładniej Fez, to koniecznie musicie przeczytać książkę pod tytułem “Dom w Fezie” autorstwa Suzanny Clarke.

W Maroku można się zakochać, a najlepszym tego przykładem jest autorka książki “Dom w Fezie”. Kolorowe uliczki i niepowtarzalny klimat miasta sprawił, że wraz z mężem postanowili tam zamieszkać. Nie trudno przewidzieć, że człowiek wychowany w kulturze zachodu może mieć problemy z prozaicznymi sprawami, o tym też jest ta książka – o codziennym życiu w Fezie. PRzy okazji remontu starego domu czytelnik dowiedzieć się może wiele o zwyczająch Marokańczyków oraz o ich codziennym życiu. Autorka na podstawie swoich własnych doświadczeń opisuje ten kraj bardzo starannie. Wiele uwagi poświęciła ludziom i swojemu najbliższemu otoczeniu. Obserwacje marokańskiego życia doprowadziły ją do różnych spostrzeżeń, a tym samym były okazją do dokładnego przyjrzenia się zachodnim obyczajom. Różnice kulturowe sprawiły, że autorka rozpatruje również siebie na tle różnych kultur.

Książka “Dom w Fezie” należy do bardzo interesujących pozycji z zakresu literatury faktu. Autorka świetnie opisuje marokańskie życie, klimat miasta, jego niepowtarzalną atmosferę, którą przecież trudno jest oddać słowami, a właśnie czytając jej książkę, można to wszystko poczuć i przeżyć razem z nią. “Dom w Fezie” to książka, po którą powinien sięgnąć każdy, kto chce bliżej poznać świat.

Copyright (c) 2012.