Menu

TEST

Archiwa

„Długi wrześniowy weekend” – Joyce Maynard

Literatura obyczajowa porusza ważne tematy, nad którymi nie zawsze jest czas się zastanowić. Książka Joyce Maynard pod tytułem „Długi wrześniowy weekend”, to książka poruszająca temat wychowywania się w niepełnej rodzinie i wpływu tego na kształtującą się osobowość i charakter.

„Długi wrześniowy weekend” to opowieść o czekaniu na nową miłość, ale już tą dojrzałą i pełną zrozumienia. Ale także to opowieść o rodzącej się więzi pomiędzy tajemniczym mężczyzną a 13-letnim chłopcem i jego matką. Dość nieoczekiwanie okazuje się, że ten tajemniczy mężczyzna to uciekinier z więzienia, który został skazany za popełnienie morderstwa. Jego ucieczka to próba zwrócenia uwagi na swoją niewinność, a chce to jeszcze wyraźniej powiedzieć, przetrzymując jako swoich zakładników – chłopca i jego matkę. Książka jest bardzo ciekawą opowieścią, gdzie główny nacisk położony jest na emocje, jakich doświadcza chłopiec, ponieważ to właśnie z jego perspektywy są ukazane wszystkie wydarzenia. Nie brakuje tu także świetnie zarysowanych osobowości bohaterów, dzięki czemu są postaciami o wyraźnie zarysowanych cechach charakteru.

Książka ta to doskonała powieść, w której nie brakuje prowadzonych analiz życia rodzinnego. Jest to książka, która świetnie pokazuje złożoność uczuć oraz konsekwencje krzywd, jakich może dostarczać życie rodzinne. Z pozoru niewiele dzieje się w powieści, ale i tak ze względu na analizę psychologiczną wydarzeń jest naprawdę bardzo wciągająca. Książka zdecydowanie jest godna polecenia, ponieważ należy do jednych z ciekawszych powieści psychologicznych.

 

Copyright (c) 2012.