Menu

TEST

Archiwa

„Człowiek, który stworzył Zarę” – O`Shea Covadonga

Historie ludzi znanych i tych, którzy osiągnęli wielki sukces, to często fabuła, w którą trudno uwierzyć, że miała miejsce w rzeczywistości. Podobnie jest gdy chodzi o twórcę i właściciela kilku znanych na całym świecie marek modowych – Amancia Ortegę.

Bohater książki to właściciel ogromnej spółki odzieżowej Inditex, w skład której wchodzą takie marki jak: Zara, Zara Home, Oysho, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Utergue.  Jest to jeden z najbogatszych ludzi w Europie, który z racji tego bardzo dokładnie strzeże swojej prywatności. Pomimo tego, że książka jest biografią, to niestety nie ma w niej ani jednego zdjęcia. Za to opowiada historię, z której wynika, że można stać się miliarderem zaczynając praktycznie od zera.

Książka jest dość ciekawą publikacją, która ukazuje zasady wielkich firm. To książka też i o tym, jak jeden człowiek stworzył wielką sieć odzieżową, mając dość idealistyczne wyobrażenie o całej strukturze firmy. „Człowiek, który stworzył Zarę” to książka dla osób lubiących pozycje biograficzne.

Copyright (c) 2012.