Menu

TEST

Archiwa

„Czas Żniw” – Samantha Shannon

Książek przedstawiających wizje przyszłości było wiele, ale tylko nieliczne zasługują na prawdziwe uznanie. „Czas Żniw” Samanthy Shannon to książka, zapowiadająca serię książek poświęconych wizji inwigilacji naszych dusz, myśli i snów.

Powieść rozpoczyna się w 2059 roku ,a jej główną bohaterką jest dziewiętnastoletnia dziewczyna już mająca za sobą trudne życie. Dodatkowo jest osobą zdecydowanie różniącą się od innych, gdyż jest Bladą Śniącą, czyli przejawem najwyższego stopnia jasnowidzenia. Jest ona medium, które posiada zdolności zaglądania do dusz innych ludzi. Wykorzystuje to w pozytywny sposób, gdyż naprowadza je na właściwą drogę, czasami wykorzystując do tego manipulację, co już nie jest godne pochwały. Czasy, w których przyszło jej żyć, nie są jednak przychylne jasnowidzom i zdecydowanie tego zabraniają. Dodatkowo główna bohaterka dopuściła się morderstwa, za które trafi do karnej kolonii, gdzie tak naprawdę dopiero zacznie się prawdziwa walka o przetrwanie, także i o zachowanie swojej prawdziwej tożsamości.

Książka jest naprawdę ciekawą pozycją, która potrafi wciągnąć bez granic. Jest to książka, która przy okazji opowiada o darze jasnowidzenia, który równocześnie może być darem, jak i przekleństwem. Jest to powieść fantastyczna, która w idealny sposób łączy w sobie elementy grozy i sensacji, przez co jest naprawdę wciągająca. Zdecydowanie jest książka godna polecenia, która zapewni sporo dobrej rozrywki, ale także i będzie okazją do przemyślenia poruszanych w niej kwestii.

Copyright (c) 2012.