Menu

TEST

Archiwa

„Czarnoksiężnik z Archipelagu” – Ursula K. Le Guin

Fantastyka również posiada książki, które są niezwykle wartościowe i są przykładem dla innych autorów. Jedną z najważniejszych zaliczanych do klasyki tego gatunku, jest książka pod tytułem „Czarnoksiężnik z Archipelagu” autorstwa amerykańskiej pisarki Ursuli K. Le Guin.

Jest to pierwszy tom z cyklu „Ziemiomorze”, w którym czytelnik będzie poznawać historię czarodzieja Geda. Jest ona bardzo wciągająca, ponieważ opowiada o tym, jak ze zwykłego wiejskiego chłopaka staje się on czarnoksiężnikiem, posiadającym ogromne magiczne moce. Sama fabuła to nie wszystko, ponieważ książka jest niezwykle pouczająca. Przy okazji fantastycznych przygód mówi też  o przyjaźni, o dojrzewaniu, a także odkrywaniu swojego przeznaczenia. Dodatkowo zawiera morał, pokazując że pycha i zarozumialstwo mogą przynieść tylko złe zakończenie. Podróż odbywana przez głównego bohatera, to również podróż w głąb siebie, co jest niezwykle pouczające w tej książce.

Baśniowy świat stworzony przez autorkę jest niezwykłym miejscem, które poznaje podróżując po nim Gedo. Składa się on z wysp, co sprawia, że odkrywanie ich jest jeszcze bardziej pasjonujące. „Czarnoksiężnik z Archipelagu” to książka dla każdego. Z pewnością spodoba się także i tym czytelnikom, który tylko sporadycznie sięgają po fantastykę. Jest to mądra i ciekawa książka, z którą warto się zapoznać.

Copyright (c) 2012.