Menu

TEST

Archiwa

„Cwaniary” – Sylwia Chutnik

Rzeczywistość niestety często nie jest taka bajkowa, jakby nie raz chcieli autorzy książek i filmów. Ta prawdziwa potrafi być gorzka i pełna rozczarowań, a na pewno przepełniona niesprawiedliwością. Właśnie taką prawdziwą rzeczywistość pokazuje w swojej książce „Cwaniary” Sylwia Chutnik.

Książka opowiada o zemście czterech kobiet, które mieszkają na Warszawskim Mokotowie. Każdą z nich reprezentuje jakąś dramatyczną historię, która odzwierciedla w sposób idealny stan dzisiejszego społeczeństwa. Cztery bohaterski pokazują swoje problemy, wśród których jest przemoc w rodzinie, alkoholizm, oszustwa developerów, śmierć ukochanej osoby. Właśnie za to, że je to spotkało postanawiają się zemścić na tych, którzy przyczynili się do tego, że ich świat wygląda tak, a nie inaczej. Książka opowiada o chuligankach, które same wymierzają pięściami sprawiedliwość. Są to kobiety w różnym wieku z różnymi problemami: Halina to młoda wdowa, chcąca pomścić śmierć narzeczonego, Celina mści się na tych, którzy odrzucili jej miłość, Stefania to kobieta katowana przez męża, a Bronka walczy z nowotworem.

„Cwaniary” to książka odważna i ukazująca bolączki polskiego społeczeństwa. Z pewnością lektura tej książki zmusza do refleksji oraz zastanowienia się nad tym, jaka jest nasza własna rzeczywistość i co nas otacza. Książkę czyta się dobrze i szybko, choć język nie stroni od wulgaryzmów znanych z ulicy. Taka właśnie jest ta książka, ukazuje brutalną prawdę o życiu, które toczy się wokół nas.

Copyright (c) 2012.