Menu

TEST

Archiwa

„Cień wiatru” – Carlos Ruiz Zafon

Lektura, która potrafi wywołać wiele skrajnych emocji, to dobra literatura. Z pewnością czytając książkę Carlosa Ruiza Zafona, wiele osób przyzna, że potrafi ona wywołać silne emocje, tym samym pozostając w pamięci na dłużej.

„Cień wiatru” to opowieść o dziesięcioletnim Danielu Sempere, a fabuła rozpoczyna się w latem 1945 roku. Rozpoczyna się dość tajemniczo i nadzwyczajnie, ponieważ pewnego dnia Daniel zostaje zaprowadzony przez swojego ojca w nadzwyczajne miejsce. Jest nim Cmentarz Zapomnianych Książek, znajdujący się w samym centrum starej Barcelony. Ojciec chłopca, jako doświadczony księgarz i antykwariusz chce, aby jego syn wybrał dla siebie książkę, mającą być lekturą jego życia, którą ma uchronić przed zapomnieniem. Wybór nie jest prosty ponieważ Cmentarzysko gromadzi setki tysięcy woluminów, a każdy z nich, to nadzwyczajna opowieść. Daniel wybiera „Cień wiatru”, książkę sobie nieznaną, jak również nieznanego autora, którym był Julian Caraxa. Po tym wprowadzeniu rozpoczyna się prawdziwie pasjonująca fabuła książki, ponieważ chłopiec zafascynowany tą lekturą, postanawia odszukać inne książki tego autora, co okazuje się być dla niego prawdziwie niebezpieczną, ale pasjonującą przygodą życia.

Książkę tę doskonale się czyta, a to dzięki temu, że autor świetnie połączył akcję niczym z thrillera oraz miłosne wątki wprost z romansu. Dzięki temu połączeniu książka ma pasjonującą fabułę, która nie pozwala oderwać się od niej ani na chwilę. Dodatkowo żywy język sprawia, że czyta się tą książkę bardzo przyjemnie i pamięta się o niej bardzo długo.

Copyright (c) 2012.