Menu

TEST

Archiwa

„Cień pamięci” – C.J. Clark

Pamięć i nasza przeszłość składa się na naszą tożsamość. Jak ważne jest nasze umiejscowienie w przeszłości pokazuje książka napisana przez C.J. Clark, nosząca tytuł „Cień pamięci”.

Książka ta to opowieść,  ukazująca jak szybko może postępować choroba i jak szybko w jej efekcie można tracić swoją przynależność do rzeczywistości. Rzecz o chorobie Alzheimera, która została wykryta u głównej bohaterki książki, którą jest Anabelle Storm. Jej historia rozpoczyna się od śmierci męża oraz od odnalezienia przez nią listu, który zostawił mąż dla ich córki Lily. List jest wstrząsający dla Anabelle, która nie chce uwierzyć w prawdziwość jego treści. List jest powiadomieniem Lily o tym, że jej matka jest chora i ta choroba stopniowo będzie jej zabierać pamięć. Anabell, czytając list ma świadomość, że musi zniszczyć czerwone pudełko, kryjące tajemnicę z jej przeszłości, aby nigdy nie dowiedziała się o niej jej córka. Sama nie pamięta tych wydarzeń, ale również czuje, że Lily nie może ich poznać.

„Cień pamięci” to książka niezwykle ciekawa, przybliżająca i ukazująca prawdziwe oblicze Alzheimera. To też książka o tym, jak wielkie znaczenie ma dla teraźniejszości przeszłość. „Cień pamięci” to wzruszająca opowieść, po którą warto sięgnąć.

Copyright (c) 2012.