Menu

TEST

Archiwa

“Christiane F. Życie mimo wszystko” – Christiane Felscherinow

Na pewno wielu czytelników pamięta niezwykle realistycznie napisaną książkę „My, dzieci z dworca ZOO”. Do dzisiaj jest to lektura szkolna, która porusza i wprowadza w coraz częściej spotykany problem uzależnienia od narkotyków i innych substancji psychotropowych. Teraz można poznać dalsze losy głównej bohaterki. Jej dalsze życie jest opisane w książce “Christiane F. Życie mimo wszystko”.

“Christiane F. Życie mimo wszystko”  to książka autobiograficzna. Jest w niej nawiązanie do pierwszej publikacji, w której poznajemy główną bohaterkę jako nastoletnią dziewczynę, która uzależnia się od heroiny. W “Życiu mimo wszystko” opowiada już dojrzała kobieta. Opowieść ta nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ późniejsze życie Christiane również jest silnie związane z narkotykami albo ludźmi, mającymi coś z nimi wspólnego. Po wydaniu pierwszej książki Christiane stała się celebrytką, o której rozpisywały się gazety. Miała wiele wspólnego z artystami i muzykami, w których życiu również wiele miejsca zajmują narkotyki. dla niej przełomem było urodzenie dziecka, dzięki któremu pewne rzeczy udało jej się zrozumieć, przyznać do błędów, ale nie rzucić ostatecznie z uzależnieniem.

Wielu czytelników z pewnością sięgnie po tę książkę, choć nie należy ona do łatwych i przyjemnych.  Nie jest to happy end, na który czekało wielu czytelników, pamiętających „My, dzieci z dworca ZOO”. Jest to książka, która jednoznacznie mówi o tym, że narkomanem się jest przez całe życie. Wchodząc raz w to środowisko, stale się w nim będzie. Jest to przykra konkluzja, ale prawdziwa, czego potwierdzeniem jest historia autorki.

Copyright (c) 2012.