Menu

TEST

Archiwa

„Chorwacka przystań” – Anna Karpińska

Romantyczne opowieści zawsze są przyjemną lekturą nawet, jeśli tłem miłosnych rozterek jest wojna i zagrożenie. W „Chorwackiej przystani” autorstwa Anny Karpińskiej, znajdzie się właśnie opowieść miłosną, której tłem jest wojna bałkańska.

Bohaterką książki jest młoda korespondentka polskiej gazety, która zgodziła się na wyjazd do Chorwacji, aby relacjonować wydarzenia wojenne na Bałkanach. Tam zakochuje się w Blażu, fotoreporterze wojennym z pochodzenia Chorwacie. Miłość do niego rozwinęła się pomimo tego, że w Polsce pozostawiła męża. Po powrocie kobieta stoi przed ogromnym dylematem, czy zostawić wszystko co tu ma i wrócić do Chorwacji, do swojej prawdziwej miłości, czy też wieść życie w kraju. Postanawia zostać, ale po latach znowu znajduje się w Chorwacji, gdzie odżywają jej wspomnienia, tym bardziej, że córka bohaterki również staje przed takim wyborem, jak ona sama przed laty.

Książka ta, to pozycja którą bardzo dobrze się czyta. Pełna jest dojrzałych rozważań o życiu. Jest przyjemną lekturą, którą warto przeczytać, aby zweryfikować swoje życie z pragnieniami, nawet tymi jeszcze nie do końca odkrytymi.

Copyright (c) 2012.