Menu

TEST

Archiwa

„Chłopiec, którego nikt nie kochał” – Casey Watson

Ta książka to przejmująca opowieść o krzywdzie, jaka może spotkać dziecko i o tym, jak ono próbuje samo sobie z nią poradzić. Powieść Casey Watson pod tytułem „Chłopiec, którego nikt nie kochał”, z pewnością na długo pozostanie w pamięci czytelników, ponieważ wzbudza silne emocje oraz wywołuje wzruszenie.

Opieka nad dzieckiem nie należy do łatwych, tym bardziej gdy dotyczy opieki nad tak zwanym trudnym dzieckiem. Właśnie takim chłopcem jest Justin, który mając 5 lat podpalił swój dom oraz psa, a później patrzył jak płonie. Po tym zdarzeniu trafiał do wielu rodzin zastępczych, które nie potrafiły sobie z nim poradzić, a na pewno obdarzyć wsparciem i zaufaniem. Justin w końcu trafia do rodziny Watsonów, którzy mając dwójkę swoich dzieci, postanawiają dać dom tym, które sprawiają największe trudności wychowawcze i których nikt więcej nie chce przygarnąć. Właśnie do nich trafia Justin, który potrafi reagować na różne rzeczy prawdziwym szałem oraz agresją. Rodzina stara się do niego dotrzeć, znaleźć przyczynę jego zachowania. Okazuje się, że Justin podpalił psa i dom, ponieważ jego matka kochała i dbała tylko o psa, zaniedbując swoje dzieci. Pieniądze, które posiadała wydawała na narkotyki i utrzymanie psa, zupełnie nie przejmując się potrzebami dzieci, pozostawiając je losowi, a nawet pozwalała je wykorzystywać seksualnie.

Jest to opowieść, która momentami mrozi krew w żyłach, a tym bardziej budzi tak silne emocje, ponieważ jest opowieścią całkowicie prawdziwą. „Chłopiec, którego nikt nie kochał” do dzisiaj utrzymuje ze swoją rodziną zastępczą kontakt, a nawet pomaga przy opiece wnuków Watsonów. Jest to niewiarygodna opowieść o sile miłości i o tym, jak wielki trud trzeba ponieść, aby zdobyć zaufanie zagubionego dziecka. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia.

Copyright (c) 2012.